Založ si blog

Návrat ku koreňom

S voľným časom sa objavil (aspoň na chvíľku) rozum a pokorne som priznal to že moja mama mala pravdu že budem ľutovať svoje rozhodnutie zanechať karate za sebou. Áno ľutujem to. Rozhodil som siete (nie že by ich bolo kam moc rozhadzovať) a asi o týždeň som išiel s mojou kamarátkou sa pozrieť na tréning tradičného karate v petržalke. Bolo to….iné, niektoré pohyby boli známe ine nie (cvičil som troška iný štýl) ale ten entuziazmus z karate skrátka chýbal, nemal som pre to také nadšenie ako keď som to videl prvý krát.

Dodnes mi mama na oči vyhadzuje ako som sa prvý krát obliekol do kimona ktoré na mne plantalo (vyzeral som ako sušiak na pradlo) a bežal k nej prskajúc „ja tam nejdem! Vyzeram hlúpo poďme domov!“ Samozrejme podpora od mojej mami bola smiech… hlasný, ale to sme zas v školských vekoch.

Ako som tak sledoval tréning proste ma to nelákalo navliecť sa do kimona a opať cvičiť. Karate mi určite veľa dalo, dalo mi pokoru, naučilo ma sa brániť aj keď päste boli to posledne čo som chcel použiť a naučilo ma to, že na začiatku je bolesť. Bolí to keď sa pozrieš na opačný koniec kde su hnedé pasy čo udieraju sťa bič, keď sa pozrieš na súpera čo vie kopať a ty tam stojíš a čakáš čo ta trafí. Ale Karate ma naučilo aj to že roky cieleného opakovania a pravidelného treningu spravia to že vec čo bola nazačiatku zlá a neohrabaná je teraz ako – tak vyzerajúca a ten biely pás na konci chce udierať tak ako ja, zatiaľ čo ja chcem stále udierať lepšie ako ten čo stoji predomnou.

Takže rodičia, ak vaše dieta chce začať s bojovím umením určite áno!

Večer keď tréning skončil išli sme domov s Nikou a pýtala sa ma či začnem teda chodiť, povedal som jej že uvidím, avšak ja som už bol rozhodnutý že nie. Karate pre mňa zrazu nebolo to čo som chcel robiť. Chcel som sa hýbať voľne a skúšať nové veci a karate v tomto smere je nekompromisné a drží sa pravidiel. Skúsil som brazílske Jiujitsu (na par treningov) bolo to super, ale pre mna bohužiaľ cenovo nedostupne. Potom Wing Tsun (opať pár tréningov) ale necítil som sa v tom tak akoby som chcel.

Potom prišla zmena v mojom živote Capoiera, nikdy ma toto brazílske bojové umenie neoslovilo a vlastne ani neviem prečo som sa rozhodol ísť sa pozrieť na tréning.

Prišiel som do malej haly s názvom Academia Universum, moja orientácia je na bode mrazu tak som meškal na prvý trénig (šak čo budem chodiť na čas) a rozhodol som sa že teda prvý tréning sa budem iba pozerať, sledoval som ako nacvičuju rôzne pohyby, ktoré pre mna boli chaotické a rozhodne som si nevedel predstaviť ako môžu byť použité v boji až pokiaľ som nevidel rodu. Na konci tréningov sa zvyčajne všetci zbehli do kruhu, kde zopár jedincov hralo na hudobné nástroje zatiaľ, čo ostatný spievali a tlieskali. V strede toho kruhu boli vždy dvaja capoieristi co sa spolu hrali. Roda nie je zapas, to bola hra a bolo to vidieť na každom kto do nej vstupil a „hral“ sa tiež. Capoiera, bojový tanec kde pracuješ celým telom.

(ja viem že zatiaľ to s parkourom moc nema, ale počkajte ja sa k tomu dostanem).

 

Tréningy boli super, ľudia tak isto a konečne som pracoval celým telom. ALE, bolo tu jedno veľké ale a to že ja som sa nevedel dokopať k tomu aby som cvičil ešte aj mimo tréningy a na to aby v capoiere bol progress, bolo to potrebné (neberte to doslova nemusíte sa capoiere venovať 24/7  ale nebolo by to naškodu).

Prišla ďalšia zmena a to pracovný rast, z pozície na call centre som sa posunul na pozíciu DG officera a to malo čo dočinenia so školením sa v IATA a ADR, tí čo poznaju tie dve knihy (vlastne tri) tak vedia že absolvovať také školenie vôbec nie je sranda, školenia som uspešne absolvoval (Fanfary v pozadí!) a ohrial sa na novej pozicií (držte sa, blížim sa k pointe!) ku Capoiere som sa už nedostal, zato sa ozval môj kamoš Chibii že či nezačneme chodiť do Skill labu a trénovať.

Povedal som si prečo nie? Spomenul som si že ešte jeden môj kamoš skáče a tak som mu zavolal. Dominik to vzal zhruta, troška viac ako som si predstavoval (v podstate to čo píšem predtým bolo v pláne ale realizácia ešte nebola naplánovaná, irónia však?). Dominik prišiel jak tsunami, vzal ma do “skillu”  (prosím nech vás neodrádza dĺžka videa, stačí ak si pozriete len začiatok a uvidíte ako vyzerá skill lab ak máte záujem odporúčam si vypočuť  Zlatoša a jeho názor)

Začiatok

12.04.2016

Ahojte Kedysi som mal blog, venoval som sa pisaniu scifi a fantazy poviedok, od toho som upustil, teda minimálne od publikovania. Dnes sa venujem skôr adrenalínovým športom (Longboarding a Parkour). viac »

Senate FBI Wray

Výbor amerického Senátu schválil nomináciu Wraya na šéfa FBI

20.07.2017 20:17

Dvadsaťčlenný výbor pre súdnictvo Senátu amerického Kongresu jednohlasne schválil nomináciu Christophera Wraya na šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).

strečno,žilinca,cesta

Popod Strečno už neprejdú ani vodáci

20.07.2017 20:00

Cestu pod hradom Strečno skôr ako na konci mesiaca určite neotvoria. Najnovšie pre stále sa odlamujúce skaly z brala dokonca vyhlásili zákaz splavovania Váhu.

Česko, koruna, mena, peniaze

Česká koruna prvýkrát po intervenciách prelomila hranicu 26 Kč za euro

20.07.2017 19:54

Česká mena vo štvrtok prvýkrát od ukončenia intervencií Českej národnej banky prelomila hranicu 26 korún za euro, keď posilnila na 25,995 Kč za euro.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Po viacdňovom pátraní našli utopenú Kristínu

20.07.2017 19:35

Z Malého Dunaja vytiahli telo 15-ročnej Kristíny, po ktorej hasiči a potápači pátrali už štvrtý deň. V pondelok sa nevynorila nad hladinu pri vodnom mlyne v Tomášikove v okrese Galanta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1124x
Priemerná čítanosť článkov: 562x

Autor blogu

Kategórie

Archív