Založ si blog

Začiatok

Ahojte

 

Kedysi som mal blog, venoval som sa pisaniu scifi a fantazy poviedok, od toho som upustil, teda minimálne od publikovania. Dnes sa venujem skôr adrenalínovým športom (Longboarding a Parkour).

Tento blog bude (mal by) slúžiť na to aby som troška priblížil ľudom svet parkouru/freerunu. Rozhodol som sa tak z toho dôvodu že ľudia ktorý nás vidia, nás považujú za Vandalov, sprejerov a boh vie koho ešte.

Chcel by som poukázať na komunitu ktorá je v Bratislave (ktorou som súčastou), spomenúť Skill Lab (miesto kde sa ľudia učia bezpečne zaklady, cvičia techniku a zlepšujú „fyzičku“).

Dosť bolo komercie Ja sám som len nedávno zavítal do kruhov parkouru a tento blog by som rad viedol formou „denníka“ do ktorého si budem písať to akým spôsobom fungujeme, čo robíme a prečo to robíme a zároveň tak, otvoril bránu ľudom ktorý by možno začali tiež „skákať“ ale boja sa či už komunity alebo zranenia.  Za poslednych pár mesiacov sa môj svet otočil o 180 stupňov, ak chcete tak aj 360 (tu mal byt smailik ale budme seriozny!)  a všetko to práve začalo Parkourom.

 

Poďme ale pekne od samého začiatku, počas moje pubertálnej éry (kedže som chlap, tak ta éra asi neskončí nikdy) som cvičil Karate približne po dobu 6 rokov. Samozrejme keď človek dovrší istého veku začne rebelovať proti veci ktorú robí a mal rád (objavil som longboard woho!) a tak som sa vykašlal na Karate. Ano longboarding je stale druh športu avšak, nie tak fyzicky náročný ako bolo Karate a hlavne prevažne som jazdil sám (ani neviem prečo nakoľko v Bratislave je bohata Longboardova komunita).

Ďalší problém… práca, pracoval som v istej nemenovanej spoločnosti pre ktorú som pracoval 12 hodín a striedal nočnú a dennú, teda no mal som striedať, realita bola troška iná a to zapríčinilo to že ako 20 ročný mladý chalan som chodil len do prace a moj relax bol doma za PS3 alebo PC lebo po tom čo celý den človek hadže vrecia, už fakt nemá chuť na fyzickú namáhu (nehovoriac o demotivujúcom kolektíve, nie celom ale boli tam jedince ktoré dali poriadne zabrať). Popravde, neviem či toto celé nebola len moja výhovorka ako ostať doma a zahrať si.

 

Zmenil som prácu a zrazu sa mi objavil kopec voľného času, namiesto toho aby som do prace išiel za tmy a vracal sa za tmy, tak som skončil o tretej a BUM čo teraz? Vrátiť sa ku Karate?

Návrat ku koreňom

12.04.2016

S voľným časom sa objavil (aspoň na chvíľku) rozum a pokorne som priznal to že moja mama mala pravdu že budem ľutovať svoje rozhodnutie zanechať karate za sebou. Áno ľutujem to. Rozhodil som viac »

Senate FBI Wray

Výbor amerického Senátu schválil nomináciu Wraya na šéfa FBI

20.07.2017 20:17

Dvadsaťčlenný výbor pre súdnictvo Senátu amerického Kongresu jednohlasne schválil nomináciu Christophera Wraya na šéfa Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI).

strečno,žilinca,cesta

Popod Strečno už neprejdú ani vodáci

20.07.2017 20:00

Cestu pod hradom Strečno skôr ako na konci mesiaca určite neotvoria. Najnovšie pre stále sa odlamujúce skaly z brala dokonca vyhlásili zákaz splavovania Váhu.

Česko, koruna, mena, peniaze

Česká koruna prvýkrát po intervenciách prelomila hranicu 26 Kč za euro

20.07.2017 19:54

Česká mena vo štvrtok prvýkrát od ukončenia intervencií Českej národnej banky prelomila hranicu 26 korún za euro, keď posilnila na 25,995 Kč za euro.

malý dunaj, záchranári, utopenie, topenie,

Po viacdňovom pátraní našli utopenú Kristínu

20.07.2017 19:35

Z Malého Dunaja vytiahli telo 15-ročnej Kristíny, po ktorej hasiči a potápači pátrali už štvrtý deň. V pondelok sa nevynorila nad hladinu pri vodnom mlyne v Tomášikove v okrese Galanta.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2
Celková čítanosť: 1123x
Priemerná čítanosť článkov: 562x

Autor blogu

Kategórie

Archív